Być może na spacerze czujesz jedynie złość i frustrację.
Wszystkie znane ci techniki zawodzą, nie działa jedzenie, odwracanie uwagi
i nie masz już pomysłu co dalej.

Eskalacja zachowań staje się nie do wytrzymania, a życie w mieście zbyt trudnym wyzwaniem.
Ale czy zastanawiałeś się co właściwie chce Ci powiedzieć Twój pies?
Jak czuje się mijając inne psy, z którymi wchodzi w konflikt?

Zapraszamy na seminarium "Spacer na smyczy - dlaczego sprawiam ci problemy" prowadzone przez Monikę Suchowiak 28.11.2021 r.

Seminarium jest zaproszeniem do przyjrzenia się trudnościom, które pojawiają się w komunikacji na smyczy oraz podoświadczania tego jakie sygnały i komunikaty za jej pośrednictwem przekazujemy.

Odpowiemy na kluczowe pytania, w jaki sposób pies się z nami komunikuje, co mówi jego ciało i jak wpływamy na jego zachowania.

Podczas seminarium omawiane będą także filmy z zachowaniami psów oraz przeprowadzimy kilka ćwiczeń, które pozwolą wam lepiej poznać siebie i być bardziej czytelnym dla psa.

Seminarium realizowane jest w ramach projektu edukacyjnego fundacji ODDO „Poznaj siebie i swojego psa – od frustracji do porozumienia”.

Seminarium odbywa się bez obecności psów.

Dla kogo przygotowaliśmy to seminarium:

Serdecznie zapraszamy opiekunów psów, behawiorystów i zoopsychologów.

Wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje psy i stale pogłębiać z nimi więź i wzajemne zaufanie. 

Chcielibyśmy widzieć więcej podobnych komentarzy:

Szczegóły

Kiedy: 28.11.2021, godz. 9.30 – 17.00
Gdzie: Hotel Zakliki- sala konferencyjna, Kraków (Mydlniki)
Ilość miejsc: 30
Prowadząca: Monika Suchowiak
Forma: wykład z analizą filmów i elementami ćwiczeń
Inwestycja: 270 zł

Scenariusz warsztatu:

1. Część teoretyczna – Wykład i analiza filmów:

 1. Rola opiekuna podczas spaceru.
 2. Jaki wpływ ma smycz na emocje psa podczas spaceru.
 3. Smycz jako awersyjne narzędzie.
 4. Sygnały stresu.
 5. Komunikacja agresywna – skąd się bierze i jak na nią reagować.
 6. Rola komunikatów pozawerbalnych człowieka.
 7. Wpływ ludzkich emocji na zachowanie psa.

   

2. Część praktyczna

 • Komunikacja – czy my się rozumiemy?
 • Co mówi moje ciało.

Odpowiemy na pytania:

 • W jaki sposób pies się z nami komunikuje?
 • Co mówi jego ciało?
 • Jak wyraża swoje emocje?
 • Czy mamy na to wpływ?
 • Jak pokazać psu nasze emocje?
 • Jak okazać dezaprobatę i wyznaczać granice?

Poprzez proste ćwiczenia nauczysz się lepiej...

Jak wyznaczać granice, by pies je szanował
Jak synchronizować ciało z głosem
Jak świadomie używać gestów
Previous slide
Next slide

Harmonogram warsztatu:

9.30-11.00 – wykład
11.00-11.20 – przerwa kawowa
11.20-13.00 – wykład
13.00-14.00 – przerwa obiadowa
14.00-15.30 – wykład
15.30-15.45 – przerwa kawowa
15.45-17.00 – ćwiczenia

komunikacja i emocje psów monika suchowiak

Prowadząca: Monika Suchowiak

Edukatorka, instruktorka szkolenia psów z wieloletnim doświadczenie w pracy z psami, pasjonatka psiej komunikacji, opiekunka 4 suczek i 2 kotek.

Profesjonalnie związana z psami od 2009 r., autorka rozmaitych projektów edukacyjnych poświęconych psom, na co dzień zaangażowana w akcje, imprezy mające na celu polepszenie dobrostanu zwierząt.

Od 2012 r. rozwija swoją pasję poświęconą komunikacji psów, przenosząc ją na edukację opiekunów podczas prowadzonych zajęć i kursów. Uczestniczka wielu kursów i seminariów kynologicznych.

Co mówi sama autorka o warsztatach:

“Psy uczą się bardzo szybko, ponieważ ich wrodzoną umiejętnością jest mocno rozwinięty zmysł obserwacji. W ułamku sekundy muszą ocenić emocje rozmówcy i jego intencje. To nasze ciało, gesty, mimika, stają się bardzo precyzyjnym “narzędziem”, poprzez które określamy nasze oczekiwania. Używając schematów do nauki zapominamy, jak wielkie znaczenie ma nasza postawa ciała, wzrok, ułożenie dłoni, subtelność naszych najmniejszych ruchów. Wykonywanie poleceń pod presją, bez umiejętności odczytywania sygnałów stresu często wiąże się ze szkoleniową porażką.”

Warsztaty prowadzone będą w formie wykładu, prezentacji z analizą zdjęć i filmów, oraz ćwiczeń praktycznych.

Opinie na temat projektu edukacyjnego
"Porozmawiaj z psem - od frustracji do porozumienia":

"Zyskałam spokój i inne spojrzenie na problemy mojego psa. Dowartościowałam własne emocje, że mogę czuć frustrację czy rozczarowanie. Zaczęłam inaczej nazywać to, co mnie do tej pory denerwowało, np. zamiast "pies chce się wyżyć na innym psie" myślę teraz "ta sytuacja przerasta mojego psa".
Irena
Uczestniczka projektu
Jednym słowem WOW! Uczestnictwo w Projekcie jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że najważniejsza jest relacja, emocje i nastawienie. Ja jestem opiekunem i przewodnikiem i najczęściej ode mnie zależy samopoczucie psa w danej sytuacji. Bycie uważnym i tu i teraz ze swoim psem jest kluczem do wspaniałej relacji i do tego czy mój pies będzie szczęśliwy i zrównoważony.
B.B.
Uczestniczka projektu
Jeśli chcesz zrozumieć, co tak naprawdę mówi pies, to na pewno to projekt dla ciebie. O wielu kwestiach komunikacji między nami i naszym psem nie zdajemy sobie sprawy. Słuchamy wielu "mądrych" opinii na spacerach, czytamy w internecie, spotykamy się z behawiorystami, uczymy psa komend, posłuszeństwa, ale czasem sami nie wiemy w co wierzyć i czy to, co robimy, jest dobre i ma sens. Warto przystanąć na chwilę i zobaczyć, że pies mówi nam bardzo dużo, ale my musimy się otworzyć na uważną obserwację i dać sobie czas.
B.B.
Uczestniczka projektu
Jeśli chcesz zrozumieć siebie i psa, zobaczysz różne przestrzenie na których możesz pomóc sobie i psu w relacji to kurs właśnie dla Ciebie.
Warsztat dla behawiorystów
Anna
Uczestniczka projektu
Bardzo kompleksowa wiedza o różnych aspektach komunikacji ludzi i zwierząt, na poziomie słów, emocji, komunikacji niewerbalnej. Bardzo szczegółowe analizy pomagajace odkryć jak wiele się jeszcze nie wie mimo wielu lat opieki nad psami- bardzo pomocne w "czytaniu" własnego psa oraz tych napotkanych na spacerach. Świetne rozmówczynie z wiedzą, która nie jest w mainstreamie wiedzy i wychowywaniu psów w Polsce plus sporo o psychologii człowieka.
Olga
Uczestniczka projektu
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o komunikacji, poznać rolę dotyku w kontakcie z psem, to ten projekt jest dla Ciebie! Jeśli chcesz zbudować pozytywną więź ze swoim psem. Jeśli ta więź ma być oparta na wzajemnym zrozumieniu i poszanowaniu, to ten projekt jest dla Ciebie!
Prymus
Uczestnik projektu

Już niebawem

Umów się