"Od trudności do bliskości" - projekt realizowany w ramach grantu FIO Małopolska Lokalnie

Na bezpłatny warsztat „Komunikacja psów w teorii i praktyce” zaprosiliśmy behawiorystów i zoopsychologów.

Tutaj możesz zobaczyć opis wydarzenia na Facebook’u..

Kto: Monika Suchowiak
Kiedy: 13 września 2020 r.
Gdzie: Kraków
Warsztat „Komunikacja psów w teorii i praktyce” został realizowany  dzięki dotacji uzyskanej w konkursie grantowym FIO Małopolska Lokalnie.

Zaprosiliśmy na niego  behawiorystów / zoopsychologów.

Temat komunikacji z psem i wzajemnego zrozumienia jest nam bardzo bliski dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy zaprosić do projektu Monikę Suchowiak.
 
Co mówi sama autorka o warsztatach: „Psy uczą się bardzo szybko, ponieważ ich wrodzoną umiejętnością jest mocno rozwinięty zmysł obserwacji. W ułamku sekundy muszą ocenić emocje rozmówcy i jego intencje. To nasze ciało, gesty, mimika, stają się bardzo precyzyjnym „narzędziem”, poprzez które określamy nasze oczekiwania. Używając schematów do nauki zapominamy, jak wielkie znaczenie ma nasza postawa ciała, wzrok, ułożenie dłoni, subtelność naszych najmniejszych ruchów. Wykonywanie poleceń pod presją, bez umiejętności odczytywania sygnałów stresu często wiąże się ze szkoleniową porażką.”
Warsztaty prowadzone będą w formie prezentacji z analizą zdjęć i filmów.
 
DLA KOGO:
Warsztat skierowany był zarówno do osób rozpoczynających pracę jako behawioryści, uczących się na kierunkach behawioralnych, jak również do osób praktykujących i trenerów zwierząt, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę.
 
TERMIN:
13 września 2020 r. (9.00-13.00 ; 14.00-18.00)
 
MIEJSCE: Kraków
 
PROGRAM:
– Komunikacja psa – jak ją rozumieć.
– Jakie czynniki wpływają na zachowania psa.
– Jakie czynniki wpływają na ocenę psa.
– Etogramy zachowań w relacjach społecznych.
– Emocje i ich sposób wyrażania – zachowania agonistyczne, agresywne, lękowe.
– Analiza zachowań.
– Dlaczego pies stosuje komunikację agonistyczną?
– Zachowania stresowe.
– Rola bodźców środowiskowych.
– Emocje i strategie. Kontrola zachowań.
– Profilaktyka pogryzień.
– Zasady bezpieczeństwa.
 
PROWADZĄCA:
Monika Suchowiak – edukatorka, instruktorka szkolenia psów z wieloletnim doświadczenie w pracy z psami, pasjonatka psiej komunikacji, opiekunka 4 suczek i 2 kotek.
Profesjonalnie związana z psami od 2009 r., autorka rozmaitych projektów edukacyjnych poświęconych psom, na co dzień zaangażowana w akcje, imprezy mające na celu polepszenie dobrostanu zwierząt.

Od 2012 r. rozwija swoją pasję poświęconą komunikacji psów, przenosząc ją na edukację opiekunów podczas prowadzonych zajęć i kursów. Uczestniczka wielu kursów i seminariów kynologicznych.


Już niebawem

Umów się