Dla tych, którzy czują naturę i chcą kontaktować się z nią bardziej świadomie, oraz poznać, jak mogą ją wesprzeć w powrocie do harmonii i balansu.

(Tak, nadszedł czas, kiedy to człowiek może wesprzeć naturę, a nie jedynie na odwrót!) 

Dla tych, którzy przeczuwają, że istnieje coś poza fizycznymi zmysłami. 

Nieważne jak zamknięty jesteś, nieważne w jakim miejscu swojego życia jesteś, możesz przeżywać swoje życie na głębokim, sensualnym poziomie.

W głębokim połączeniu ze sobą. Kontaktując się z naturą, odkryjesz warstwy siebie, których teraz jeszcze nie jesteś w stanie sobie wyobrazić.  

Dzięki łączeniu się z naturą, drzewami, kwiatami, jaskiniami, rzeką, wodospadem, miejscami i krajobrazami, łączysz się z nimi i jednocześnie ze sobą.

One pokazują najpiękniej i najdelikatniej kim jesteś. A to zawsze prowadzi do miłości i odkrywania wewnętrznych skarbów.

warsztaty połączenie z naturą
Iwona:
Poczułam niesamowitą opiekę, spokój.
 
Poczułam radość z bycia tak po prostu. Radość z kontaktu z drzewem, które dzieliło się ze mną swoją historią. Radość wypływającą wprost ze środka, a nie objawiającą się tylko uśmiechem na twarzy… Ta radość, która aż rozpycha cię od wewnątrz, a ty nią promieniejesz.
 
Zaczynasz doceniać wszystko i zachwycasz się każdą częścią przyrody, zwłaszcza gdy ona pokazuje ci siebie „od środka”, swoją niezwykłość.
 
Pokazują jak dobrze może być na tym świecie, jeśli tylko otworzymy swoje serce i będziemy z wdzięcznością chłonąć to, co świat nam daje.
 
Najbardziej poruszyło mnie doświadczenie zaopiekowania. Poczułam, że nie muszę się o nic martwić: że się potknę, że odbiję się tylko od ściany. Wystarczy albo raczej TRZEBA mocno zaufać, całym sobą powierzyć się i poczuć cudowny uścisk, który cię prowadzi. Wtedy nie idziesz a płyniesz i wiesz, że już o nic nie musisz się troskać, bo ktoś wyjątkowy jest z tobą zawsze i zawsze ci pomoże.

Natura chce cię wspierać.
Bez dramatu, płaczu, bolesnych transformacji i historii.

A w przepływie, lekkości i powrocie do poczucia pełni.

Człowiek to przedziwne stworzenie.

Niesamowicie wrażliwe i delikatne.

Zamyka się w odpowiedzi na bolesne doświadczenia życia, takie jak trudne sytuacje, emocje i traumy.

W tym zamknięciu trudniej oddychać i żyć pełnią życia.

Dorota:
Czuję niesamowitą wdzięczność i wzruszenie.
 
To były najpiękniejsze warsztaty, w jakich do tej pory uczestniczyłam (a uczestniczyłam w naprawdę wielu). Zdecydowanie chciałabym więcej.”

 

Ewa:
„Gdy jechałam na warsztaty, miałam mieszane uczucia. Z jednej strony byłam szczęśliwa, że dowiem się jak się to robi, a z drugiej wątpiłam czy dam radę, czy potrafię. 

Kiedy po pierwszych ćwiczeniach okazało się, że niewiele się u mnie wydarza – Gregor i grupa nie zostawili mnie samej z tym – dostałam ogromne wsparcie, zrozumienie, dużo ciepła, uwagi i podpowiedzi. Z każdym kolejnym ćwiczeniem czułam coraz bardziej, że jestem częścią składową tej grupy, że tu nie ma „złych odpowiedzi” i „robię to dobrze”. I wtedy zaczęła się magia – umysł odpuścił – otworzyło się serce – i Natura doszła do głosu.

Bardzo się cieszę, że byłam na warsztacie. Niesamowite dni. Piękne doświadczenie – tak inne od dotychczasowych. 

Teraz zupełnie inaczej patrzę na naturę i czuję, że ona to widzi. Dlatego chcę pogłębiać w sobie te umiejętności by móc doświadczać jej mocniej. Żywię więc nadzieję na kolejne warsztaty z Gregorem.

 
 

Czy nie tego właśnie wszyscy chcemy – żyć pełnią życia?

Natura prowadzi niesłychanie delikatnie i czule, dzięki niej otwierasz się, jak kwiat pod wpływem muśnięcia słońcem. Nie ma tutaj mowy o „staraniu się”, wymuszaniu czegokolwiek, czy mozolnym ćwiczeniu.

Dzieje się tak dlatego, że natura nie ma jakiś swoich planów wobec ciebie. Niczego od ciebie nie oczekuje. Akceptuje cię w całej twojej niedoskonałej doskonałości.

Jej naturalna „właściwość” to wspieranie cię w tym, żebyś znów zaczerpnął z magii życia.

W  naszym doświadczeniu delikatność natury nie przestaje nas zadziwiać. 

Sposób w jaki wspiera ludzi to źródło naszego zachwytu, zdziwienia, radości i wdzięczności jednocześnie.

Gdy zanurzasz się w coraz głębsze warstwy królestwa roślin i zwierząt, jednocześnie odkrywasz i dostrzegasz warstwy siebie – poznajesz siebie na głębokim, intymnym poziomie.

NASZA INTENCJA

Naszą intencją na ten warsztat jest wyjście poza umysł i kontakt z naturą aby doświadczyć pełni życia.

Dla kogo jest ten warsztat:

Dla wszystkich, którzy chcą odkryć, dotknąć, komunikować się z naturą na głębokim poziomie. Będziemy rozwijać swoje zmysły, ale również otwierać się na postrzeganie poza zmysłowe.

Co się będzie działo

Dzięki pogłębieniu możliwości percepcji i wrażliwości, oraz poza mentalnej i pozawerbalnej komunikacji, będziemy kontaktować się z różnymi miejscami i stworzeniami w naturze. Magia i piękno natury, jej wielowymiarowość to inspiracja do tego, żeby doświadczyć jej bogactwa w każdym z nas. Dzięki temu coraz odważniej pozwalamy im świecić poprzez nas.

Z tą nową sensytywnością, zaczniesz rozpoznawać te dary i bogactwo w poszczególnych miejscach i krajobrazach, będziesz w stanie rozpoznać trudności i traumy danych miejsc, obszarów lub domów i będziesz w stanie im pomóc uwalniając te przeszkody i to, co utkwiło.

Co zyskasz dzięki warsztatom:

O prowadzącym:

GREGOR MATOS

Gregor (48 l.) urodził się w Ljubljanie w Słowenii. Od kiedy był małym chłopcem zadziwiało go życie i to jakim prawami się kieruje. Idąc za tą ciekawością zaczął studiować fizykę, ale one nie dała mu odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Przypuszczał, że musi być „coś więcej” niż to, co widzi oko i co odkrywał podczas studiów. O wiele więcej dowiedział się dzięki nurkowaniu w głąb siebie oraz wewnętrznemu prowadzeniu. I wtedy poznał też Marko Pogacnika. 

Marko Pogacnik to słoweński artysta malarz i pisarz. Napisał wiele książek nt. natury m.in. „Nature Spirits and Elemental Beings: Working with the Intelligence in Nature”, wypracował własna metodę „Healing Earth” (uzdrawianie ziemi), trzykrotnie otrzymał mandat UNESCO Artist for Peace. Marko jest również głównym współzałożycielem stowarzyszenia VITAAA (Stowarzyszenie na rzecz współistnienia ludzi, natury i środowiska), którego sekretarzem od 2015 r. jest Gregor.

VITAAA ma na celu zwiększenie świadomości na temat wielowymiarowości świata i komunikację z nim poprzez sztukę. Świadomość to pierwszy krok do tego, żeby dostrzec i uszanować życie we wszystkich jego przejawach, co prowadzi do równowagi i pokoju, po pierwsze w nas samych, a potem wokół nas.  

W 2011 Gregor został asystentem-nauczycielem w Szkole VITAAA „School of Creative Coexistence with the Earth and Its Beings” (Szkoła kreatywnego współżycia z ziemią i jej stworzeniami) – dwuletni program, który uczy otwierania się na naturę i siebie. Od 2018 r. Gregor jest jednym z 3 głównych nauczycieli szkoły. Od 2019 r. Gregor prowadzi własne szkolenia głównie w Słowenii i Chorwacji.

Kliknij i obejrzyj rozmowę z Gregorem!

W trakcie rozmowy Gregor odpowiada na pytanie jak ponownie połączyć się ze swoim prawdziwym, autentycznym Ja oraz jak sprowadzić na nowo magię do swojego życia. To przedsmak warsztatów, które dla Ciebie poprowadzi.

Co zyskasz dzięki warsztatom:

Rozwiniesz swój własny pozamentalny język komunikacji z naturą i stworzeniami.

Połączysz się ze sobą i z naturą oraz odkryjesz pełnię i bogactwo życia

warsztaty komunikacji ze sobą i innymi stworzeniami

Co będziemy robić:

*

Warsztaty odbędą się w dniach 15.09. – 17.09.2023 r.

W twoim zakresie pozostaje:

RAMOWY PLAN DNIA

 

Odbiór z miejsca zbiórki (miejsce podamy uczestnikom warsztatów)

Przejazd poza Kraków, do miejsca w naturze

Wstęp do „pracy”, wyjaśnienie ćwiczeń, teoria

Część praktyczna – połączenie z naturą

Wymiana refleksji i doświadczeń uczestników

Przerwa obiadowa i przejazd do innej lokalizacji

Wstęp do „pracy”, wyjaśnienie ćwiczeń, teoria

Wymiana refleksji doświadczeń

Część praktyczna – połączenie z naturą 

Wymiana refleksji i doświadczeń

Powrót do Krakowa

 

Co mówią uczestnicy warsztatów Gregora?

Agnieszka

Warsztat z Gregorem był jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie mnie w życiu spotkały.

Nie sądziłam, że w świecie przyrody jest tak dużo wsparcia i miłości. Gregor pięknie prowadzi przez całe warsztaty, tworzy niezwykle ciepłą atmosferę, pełną otwartości, zaufania i bezpieczeństwa. Sposób, w jaki buduje przestrzeń, pozwala w pełni zajrzeć głęboko w siebie w kontakcie ze wspierającym światem przyrody.

Jestem bardzo wzruszona po spotkaniu z Gregorem oraz z samą sobą w świecie tak cudownym, że aż trudnym do opisania. Polecam wybrać się w taką podróż razem z tak wspaniałym przewodnikiem, jakim jest Gregor, otworzyć serce, być tu i teraz z wdzięcznością i otwartością na to, co przyjdzie.

Ewa

Gdy jechałam na warsztaty, miałam mieszane uczucia. Z jednej strony byłam szczęśliwa, że dowiem się jak się to robi, a z drugiej wątpiłam czy dam radę, czy potrafię.

Kiedy po pierwszych ćwiczeniach okazało się, że niewiele się u mnie wydarza – Gregor i grupa nie zostawili mnie samej z tym – dostałam ogromne wsparcie, zrozumienie, dużo ciepła, uwagi i podpowiedzi. Z każdym kolejnym ćwiczeniem czułam coraz bardziej, że jestem częścią składową tej grupy, że tu nie ma „złych odpowiedzi” i „robię to dobrze”. I wtedy zaczęła się magia – umysł odpuścił – otworzyło się serce – i Natura doszła do głosu.

Bardzo się cieszę, że byłam na warsztacie. Niesamowite dni. Piękne doświadczenie – tak inne od dotychczasowych.
Jestem wdzięczna, że udało mi się otworzyć na odczuwanie pozazmysłowe – dziękuję grupie i Gregorowi, że pokazali mi, gdzie tego szukać. Dziękuję Gregorowi, że w tak piękny, subtelny i ciepły sposób wprowadził mnie w tę przestrzeń.
I jestem bardzo wdzięczna Naturze – bo bardzo dużo mi dała.
Teraz zupełnie inaczej patrzę na naturę – i czuję, że ona to widzi. Dlatego chcę pogłębiać w sobie te umiejętności by móc doświadczać jej mocniej. Żywię, więc, nadzieję na kolejne warsztaty z Gregorem.

Iwona

Podczas warsztatów doświadczałam niesamowitych emocji. Takich, które są dla mnie ugruntowaniem i spełnieniem, a także dopełnieniem mojego życia. Dowiedziałam się, że mogę się realizować i być wolna.

Poczułam niesamowita opiekę, spokój i poczułam to „ciepłe i puchate” w środku. Dostałam wskazówki, co robić aby iść śmiało i pewnie naprzód. Drzemie w nas ogromna moc, którą nie zawsze chcemy dopuścić do głosu, a ta moc przecież tylko nam służy i pomaga.

Poczułam radość z bycia tak po prostu. Radość z kontaktu z drzewem, które dzieliło się ze mną swoją historią. Radość wypływającą wprost ze środka, a nie objawiającą się tylko uśmiechem na twarzy… Ta radość, która aż rozpycha cię od wewnątrz, a ty nią promieniejesz.
Zaczynasz doceniać wszystko i zachwycasz się każdą częścią przyrody, zwłaszcza gdy ona pokazuje ci siebie „od środka”, swoją niezwykłość.

Natura pokazała mi, jak dobrze może być na tym świecie,
jeśli tylko otworzymy swoje serce i będziemy z wdzięcznością chłonąć to, co świat nam daje.
Najbardziej poruszyło mnie doświadczenie zaopiekowania. Poczułam, że nie muszę się o nic martwić. Wystarczy albo raczej TRZEBA mocno zaufać, całym sobą powierzyć się i poczuć cudowny uścisk, który cię prowadzi. 

Anna
Czytaj więcej
To były moje drugie warsztaty z Gregorem i już nie mogę się doczekać kolejnych. Był to niesamowity czas, czas uwaznosci na siebie i na świat, który nas otacza. Były to piękne spotkania z otaczającą przyrodą. Warsztaty przypomniały nam ludziom, że możemy być cały czas połączeni i odczuwać miejsca, rośliny, skały, wszystko co nas otacza. Nigdy nie jesteśmy sami, gdy tylko zaprosimy do swojego świata inne istoty one będą nas cały czas wspierać. To był cudowny czas!!
Dorota
Czytaj więcej
Czuję niesamowitą wdzięczność i wzruszenie. To były najpiękniejsze warsztaty, w jakich do tej pory uczestniczyłam (a uczestniczyłam w naprawdę wielu). Zdecydowanie chciałabym więcej.
Poprzedni
Następny

Ulla Antolos, Chorwacja

W końcu znalazłem to, czego szukałem – praktyka dzięki której mogę łączyć się z naturą, z planetą. Poczułem co to znaczy doświadczyć głębokiego i intymnego kontaktu z naturą. To niesamowicie ubogacające doświadczenie. Teraz, gdziekolwiek jestem, gdziekolwiek idę, jestem w stanie otworzyć się na wewnętrzną magię danego miejsca i dotknąć boskiego, które jest w nich zaklęte. Warsztaty dały mi również narzędzia do tego, żeby uzdrawiać moją relację z miejscami, które wywołują we mnie niepokój. Podczas warsztatów czułem, ze moje subiektywne doświadczenia, sposób postrzegania i wyrażania tego, co czułem jest w pełni przyjęty i akceptowany. W tym sensie warsztaty dołożyły brakujący element do mojej wewnętrznej mozaiki i dały mi przedsmak tego, jakie to może być – żyć w pełni autentycznym, prawdziwym życiem, w zharmonizowanym, zdrowym środowisku, zintegrowanym z całą siecią życia. 

Tea Golob, Słowenia

Warsztat był prawdziwie cudownym doświadczeniem. Byłam w stanie dostroić się do całej grupy, co ubogaciło moją wewnętrzną podróż ku pełni siebie. Odwiedziliśmy różne wyjątkowe miejsca pod względem historycznym i piękna natury. Łączyliśmy się ze stworzeniami i ich wibracjami. Na końcu warsztatu, moje serce było pełne radości i wdzięczności za to, że jestem tutaj, na ziemi.

Gosia, Polska (warsztat w Słowenii)

Otwieranie się na naturę z Gregorem to jedno z najbardziej transformujących doświadczeń mojego życia. Jestem teraz inną osobą – wiem, że w każdym momencie jestem w stanie otworzyć się na rzekę miłości która nie przestaje płynąć pomiędzy mną, a drzewami, rzekami, jeziorami… To, czego doświadczyłam w Słowenii trudno opisać słowami. Wcześniej byłam blokiem z betonu, który jedynie przeczuwał, że gdzieś tam jest możliwe coś innego, pełniejszego. W obecności Gregora i dzięki jego sugestiom i delikatnie proponowanym ćwiczeniom i narzędziom „nagle” otworzyłam się na zupełnie nowy świat, który stale tam był…stale jest, rozbrzmiewa, wibruje pod powierzchnia tego co widzimy swoimi fizycznymi oczami. On istnieje, tylko go nie widziałam, nie doświadczałam. Poczułam magię, połączenie, wzruszenie, wdzięczność, piękno, miłość i wibrujące życie. To tak, jakbym wcześniej żyła szarym życiem a podczas warsztatów „odpaliłam”  kolory. Już zawsze będę wdzięczna za to otwarcie – Gregorowi i naturze. Chciałabym, żeby coraz więcej osób pozwoliło sobie na podobne doświadczenie tego, co wiem już na pewno, że jesteśmy Jednym.

Jeśli i ty przeczuwasz, że jest "coś" więcej niż widzisz i chcesz głębokiego połączenia z naturą, żeby doświadczyć pełni siebie i życia, zapraszamy na warsztat.

ILOŚC MIEJSC OGRANICZONA
To ostatnie warsztaty w 2023 r.

Już niebawem

Umów się